• Admin

Vecka 22


Hej, vi hoppas att praodagen på måndag blir bra. Eleverna har fått med sig uppgifter till dagen. Dessa finns med i mejlet.

Idrott på onsdag för alla 4-6, på Mossbrott, promenad dit och buss hem, duschmöjligheter finns.

Torsdag och fredag – lov

Trevlig helg! Anna


Senaste inlägg

Visa alla

Hembrev 4-6

Hej! Tiden går fort, vi har redan gått en fjärdedel av den här terminen. 6:orna har gjort de nationella proven i svenska, bra jobbat! Nästa np är engelska, v.14. Vi börjar närma oss slutet på perioden

Hembrev v.6

Hej alla förskoleklassföräldrar! I måndags var Åk F-3 på konserthuset och tittade på en teater som hette ” Jag sa ju förlåt” Efteråt diskuterade vi vad den handlade om. I bokstavsarbetet har vi träffa

Vecka 6

Hej, ännu en vecka har gått. Utvecklingssamtalen pågår och vi hoppas att ni känner att det är givande möten och att ni får möjlighet att ställa de frågor ni önskar. Vi tycker att det är fint att få en

Kontakta oss

© Copyright 2017 by Önums friskola.

Tel: 0512-10239

E-post: info@onumsfriskola.se

Rektor Aina Västfält

Tel: 070-888 03 66

Adress

Önum Djäknagården 1

534 91 Vara