top of page

Hembrev Åsidan v.35


Välkommen alla nya barn och föräldrar till Åsidan. Vi har nu startat upp vårt tema för våren och hösten. Temat kommer handla om vatten. Ni får gärna in på avdelningen och titta. Vi kommer sätta upp bilder och texter om vårt tema på väggarna.Den 28 septembeär förskolan stäng. Den 2 oktober är det årsmöte. Under hösten kommer vi få en ny fin förskolegård men under tiden kommer vi vara mycket på skolgården pga av att det blir trångt. Det är viktigt att vi parkerar nära varandra på parkeringen så att alla får plats vid hämtningoch lämning. Kolla på era barns hyllor så att det finns regnkläder och tjocktröja. Vi kommer att åka till skogen varje torsdag mellan 12:45 och 14:45. Elin Svantessonkommer att jobba hos hos hela höstterminen.  Vi kommer inte ha ett föräldramöte under hösten men erbjuder gärna utvecklingssamtal. Vi som jobbar på Åsidan ser framemot en utvecklande och kunskapsfull termin tillsammansmed era fantastiska barn.


bottom of page