top of page

Hembrev Stubben december


Hej på er!

Tack så jättemycket för i fredags på luciafirande!

Vi har lagt ut alla nappar som har varit i clownen på barnens hyllor, kolla gärna om det tillhör ert barn. Om det inte gör det, lägg dem i lådan ”Vems är nappen?” och om ni saknar några nappar, kolla i lådan.

Under december månad har vi haft en adventskalender, bakom varje lucka fanns en qr-kod. Qr-koderna består av olika aktiviteter exempelvis sånger, experiment, hinderbana och olika lekar som björnen sover och hunden och benet. Varje barn har öppnat och scannat koden och visat kompisarna för att tillsammans göra aktiviteten. Även under december har vi övat luciasånger, pysslat och gjort månadsfigurer med tomteluva.

Vi vill önska er alla en riktigt God jul och Gott nytt år!

Ulrika, Marie, Sofie och Hanna


bottom of page