top of page

Hembrev v. 9

Hej!

Vi har kört igång med en händelserik vecka där vi både hunnit med skridskor, övernattning och besök av tandvården. I onsdags var vi i Lidköping och åkte skridskor där vädret visade sig från sin bästa sida.

Vi hade en riktig trevlig kväll i går med många roliga skratt och upplevelser. Det var som några sade ”Jag har inte skrattat så här mycket på jättelänge!”, ” Det var det bästa som hänt på länge!” Vi lekte lekar, fikade, pratade och skrattade hela kvällen lång. Idag på morgonen hade Sofia förberett en fantastisk frukost med bl.a. nybakat bröd, hemgjord granola, gröt och äggröra.

v. 9

m. idrott åk 4

ti.

o. engläxa åk 6 – glosor ch 9A, idrott åk 5-6, språkval

to. so södra Europa träna på seterra.com

f. engläxa åk 4 – sagoord, eng.läxa 5 plural träna på quizlet, maläxa 5-6 nomp, åk 4 – eget val, språkval

Ha en riktigt bra helg! Anna, Helena och Ulrika

bottom of page