top of page

Hembrev 4-6

Hej!

Nu har vi bara några få skoldagar kvar och denna termin har gått så fort. På måndag och tisdag händer sedvanliga aktiviteter för våra elever. Vi går till Mossbrott på måndag fm och spelar den årliga brännbollsmatchen mellan lärare och åk 6. Därefter kommer sexorna att serveras en avslutningslunch på skolan serverade av oss skolpersonal.

På tisdag är det sista skoldagen och alla elever slutar kl. 13.00. Åk 6 är välkomna tillbaka kl 17.00, se tidigare info.

Vi tackar för förmånen och förtroendet att få arbeta med era barn, de är fantastiska! Vi kommer att sakna våra sexor men välkomnar nya elever till hösten. Vi känner och tror att de är “färdiga” med Önum nu och att de ser fram emot nya utmaningar i livet.

Ha en härlig sommar!

Anna, Helena och Ulrika

bottom of page