top of page

Hembrev 4-6

Hej!

Hösten står för dörren och som alltid så är det Önumslopp i september. I onsdags genomfördes det, alla kämpade hårt och sprang eller gick varvet på Mossbrott. Vid målgång belönades man med medalj vid målgång. Vi hade en härlig dag i skogen och hann även med svampplock och kojbygge.

Sofia har denna vecka varit i klasserna och pratat om GRETA och eleverna har också fått göra Skoltempen här i skolan. Vi tittade också på lilkabehandlingsplanen som är vår plan mot diskriminering och kränkande behandling. I denna plan finns även skolans främjande och förbyggande insatser för en trygg, respektfull och demokratisk skola.

Nästa vecka är det studiedag på torsdag så då är alla elever lediga.

v. 38

m.

ti. idrott åk 6 + språkval

o. ma-prov åk 5-6 kap 1, idrott Linden

to. Studiedag

f.


Ha en fin helg!

Comments


bottom of page