top of page

Hembrev 4-6Hej!

Nästa vecka är det årsmöte och föräldramöte på skolan. Årsmötet startar kl 18.30 och därefter har vi föräldramöte för åk 4-6. Vi kommer att visa vad eleverna arbetat med under hösten, nationella prov, betyg och bedömning samt delge er information om vår verksamhet. Har ni önskemål om vad vi ska ta upp så hör gärna av er till någon av oss.


Maila om du kommer eller ej till: info@onumsfriskola.se Vi bjuder på fika!


Åk 5 hade i onsdags kontakt med vår Etwinningskola i Danmark via Teams. Det blev trevliga samtal där vi fick lära oss mer om varandra och våra länder. Konversationen är på engelska och vi ser fram emot ett långt samarbete framöver. Andreas, deras lärare, kommer till Önum v.43 för att jobbskugga hos oss och det ska bli jättespännande.


v. 41

m.

ti. språkval åk 6, idrott åk 6

o. ma-prov åk 4, idrott Linden

to. idrott Lönnen – Årsmöte kl 18.30, därefter föräldramöte

f. språkval åk 6


Ha en bra helg!

Arbetslag 4-6

Comments


bottom of page