top of page

Hembrev 4-6

Hej!

Nästa vecka är det sista veckan innan påsklovet och på fredag har vi vår sedvanliga påskpromenad till Mossbrott. Man får gärna klä ut sig om man vill och det är matsäck som gäller denna dag. Tänk på kläder efter väder!

Åk 6 har Np i engelska tis fm och tors fm. Om de vill får de gärna ta med ett mellanmål som de kan ta mellan delproven. Detta gäller bara tisdag då det på torsdag endast är ett delprov.

Vi ser och hör att det är elever som inte äter frukost hemma på morgonen och det vill vi gärna att de gör så de orkar med skoldagen. Är det så att man har svårt att äta på morgonen så är det helt okej att ta med en smörgås som man kan ta på första rasten.

v. 13

m.

ti. NP engelska åk 6 – inget språkval och idrott!!

o. idrott Linden, 4 – matteprov (kap.3 – Enheter)

to. NP engelska åk 6, idrott Lönnen

f. Påskpromenad, matsäck och bra kläder!


Ha en fin helg!

Arbetslag 4-6

Comments


bottom of page