top of page

Hembrev 4-6

Hej! 

Första vårmånaden är här och den ser vi fram emot efter en lång vinter! Igår var vi iväg på en jätterolig skridskodag i Lidköping och det är nog många trötta ben idag.  

Åk 5 har idag haft besök av Radio Skaraborg och Torbjörn Borg inför Vi i femman. Åk 5:s medverkan kommer att vara den 13/3 kl 10.03 - 11.00. De fick igår med sig en infolapp hem om dagen och vi vill också att ni bekräftar att de kommer.  

Info till åk 4 angående klassfotboll från Simon Bosnjakovic: 

“Sista anmälnings- och betalningsdag är den 22/3, så jag önskar få in anmälning och pengar senast den 19/3. Observera att anmälan är definitiv först när pengar har skickats. Lämna anmälningskupongen till klasslärare så förmedlar de dem till oss. Pengarna (150kr) swishas till mig på 0702-669685. Finns det någon som har frågor så går det bra att kontakta mig eller Clas-Göran Brink (0704-302923)”  Åk 4 fick med en lapp hem igår om klassfotbollen. 

  

Då vi är lite osäkra på om vi når ut med vårt hembrev till alla så vill vi gärna att ni skickar oss ett svar denna vecka, det räcker med ett ok. Maila Ulrika ulrika.alfredsson@onumsfriskola.se eller Anna anna.larsson@onumsfriskola.se  

 

V 10.  

m. 

Ti. Språk åk 6, bad - livräddning åk 6, idrott Lönnen 

o.  

To. Ma-prov åk 5 och 6, idrott Linden, 

F språk åk 6, eng-läxa åk 4-5-6, ma-läxa åk 4 tabeller 1-5 eller 1-10 (skolplus) 

 

Ha en fin helg! 

Kommentare


bottom of page