top of page

Hembrev v. 49

Hej på er!

Nu lackar det mot jul och jullov och veckorna bara springer iväg. Vi har börjat öppna ”vår” adventskalender med foto på barnen när de var små. Vi sätter dem på våra dörrar och det är korridorens ”höjdpunkt” under december. Vi saknar några kort, så maila dem gärna till oss i helgen så kan vi göra klart den.

På fredag den 10/12 är det Nobelfest på skolan med tre-rätters middag i bygdegården. Det kommer att delas ut ”nobelpriser” i matematik, litteratur, bild, uppfinning och ett fredspris. Man får gärna klä upp sig om man vill.

v. 49

m. idrott, åk 5

ti. idrott åk 4, språkval åk 6, idrott åk 6

o. No-test - Kroppen - Lönnen

to. No-test - Kroppen - Linden, idrott åk 6 + 5 Linden

f. nomp åk 4, språkval åk 6, Nobelmiddag.


Ha en fin helg!

Anna, Helena, Sofia, Alfred och Ulrika

Comments


bottom of page